امین رزم

دفاع از خود را بیاموزیم

همانگونه در پیشتر توضیح داده بودیم سبک های هنرهای رزمی به دو دسته شمالی و جنوبی تفکیک میشوند یا به این سان که ضربه هایی با فرم ترم تر و ضربه ها با فرم خشک تر میتوان تقسیم کرد .

از دیرباز دغدغه فکری هر سبک چه شمالی و چه جنوبی ارائه خدماتی نظیر ارتباط میان روح جسم ، افزایش قدرت بدنی، افزایش تمرکز بر اعصاب در بحران و همچنین توانایی دفاع از خود بوده است.

البته ناگفته نماند که به تعبیری همه سبک ها منکر استفاده از خشونت افراطی به عنوان دفاع از خود میشوند.

هر کدام از سبک ها تا به امروز مدعی ارائه خدمات ویژه تر نسبت به سبک های قبلی بوده و با تخریب و گرفتن ایرادهای گوناگون سعی به کمرنگ کردن سبک های دیگر نموده اند.

البته این نوع رفتار از دیرباز مرسوم بوده است (نگاهی به مبارزات بین مدارس مختلف در چین و ژاپن) همین امر موجب به وجود آمدن بیش از هزار گونه سبک که همه در اصل به دسته هنرهای رزمی جنوبی ختم و تفاوت کوچکی در ارائه خدمات دارند .

در این میان سبک های شمالی کمتر دستخوش تغییرات و ارائه سبک های مختلف شدند البته بجز وشو که در کشور ما اصول سبک های جنوبی در مبارزه استفاده شده و اسم آن وشو ساندا نامیده شده است.

همه این مقدمات فقط برای آشنایی شما مخاطب عزیز با چند و چون سبکهای مختلف هنرهای رزمی بود .

پیشتر از دفاع شخصی گفتیم و البته از وجود و ادعای آن در سبک های مختلف موجود در کشور عزیزمان ایران گفتیم ، اما واقعا دفاع شخصی و کاربرد آن چیست ؟

آیا میشود به هر صورت از ضربه ها و دفاع ها استفاده کرد و از قانون مبری بود ؟

جواب من یک کلمه ساده است خیر .

در اینجا سوال میشود که پس دفاع شخصی به چه درد میخورد؟!!

پاسخ من به این سوال این است که دفاع شخصی گونه های مختلفی دارد که در دنیا مدرن امروز مخصوصا کشورهایی نظیر آمریکا و انگلیس که روزانه حوادث ناگوار بسیاری اعم از زورگیری و قتل شخص رخ میدهد آموزش داده میشود.  تا به امروز در خیلی از کشورهای دنیا به دلیل سود شخصی ناگفته های زیادی در این خصوص باقی مانده است.

امین رزم

 

همچنان که در کشور عزیزمان خیلی از هنرآموزان دفاع شخصی را با دعوای خیابانی اشتباه میگیرند و خودشان را دچار دردسرهای قانونی می کنند .

دسته بندی دفاع شخصی طبق آخرین تغییرات آموزشی روز دنیا به سه دسته قابل بخش است :

دفاع شخصی

دفاع شخصی یا دفاع از خود به پادکارهایی گفته می‌شود که شخص برای حراست از سلامتی یا اموال خود یا دیگری به‌کار می‌بندد.

در بسیاری از نظام‌های حقوقی جهان، دفاع مشروع به‌ عنوان حقی شهروندی برای جلوگیری از زورگویی به رسمیت پذیرفته شده‌است.

هنرهای رزمی شامل تکنیک‌هایی برای دفاع از خود هستند.

دسته بندی دفاع شخصی طبق آخرین تغییرات آموزشی روز دنیا به سه دسته قابل بخش است :

دفاع شخصی پلیسی:

همان دفاعی است که پلیس آن را به کار میبرد و اکثر حرکات به قفل اندام (کانسس) مجرم برای دستگیری ختم میشود و کاربرد آن بیشتر برای دستگیری مجرم و عدم توانایی حرکتی اوست .

دفاع شخصی بادیگاردی:

همانطور که از اسم آن پیداست برای محافظت از افراد خاص و بادیگارد بودن استفاده میشود و در این نوع دفاع ضرباتی که وارد میشود و یا دفاعی که صورت میپذیرد باید به گونه ای باشد که شخص مهاجم کاملا از کار بیافتد و دیگر توانایی حرکت نداشته باشد پس ضربات و دفاع در این نوع بسیار مهلک است.

دفاع شخصی یا همان حفاظت فردی:

به Self_Defence نیز در دنیا معروف است و معنای آن استفاده از هنر و فنونی است که شما را در کسری از ثانیه از خطر مهاجم نجات دهد و امکان دور شدن از صحنه درگیری بدون مشکل قانونی را برای شما میسر سازد .

در خصوص دفاع شخصی همانگونه که از جمله های بالا پیداست باید ضربه های کاربردی و بدون منع قانونی در این نوع آموزش داده شود به طوری که هم مهاجم از کار بیافتد و هم منع قانونی نداشته باشد .

حال که با انواع دفاع شخصی آشنا شدید، به توضیحاتی درباره

آکادمی آموزشی امین رزم aminrazm میپردازیم .

امین رزم AMINRAZM چیست ؟

یک سبک و روش تمرین است و در توضیح آن باید بگوئیم که تکنیکهایی است که به هیچ گونه از سبک های شمالی و جنوبی تعلق ندارد.

من شخصا با فراگیری آموزش های لازم و کافی هم در سبک های شمالی و هم جنوبی در زیر نظر اساتیدی چون پدرم که از سبک های بسیاری بهره جستند و آن را به بنده نیز منتقل کردند.

امروز با ارائه روشهای تمرینی متفاوت ، مدرن و کاربردی مفتخرم که بگویم که مروج روش تمرینهای مدرن هنرهای رزمی مبتنی بر اصول علمی بدنسازی و دفاع شخصی در کشور عزیزمان ایران هستم .

روش و یا سبکی از بهترین و کاربردی ترین حرکات، دفاع ها و آموزش ها که با کنار هم قراردادن و ترکیب آنها بتوان بهره وری هنرآموز را ارتقاء داده و در کنار آموزش هنرهای رزمی به استقامت و تندرستی لازمه دست یافت.

با اتکا به این روش نوین اندام شما نیز مورد آموزش و تعلیم قرار خواهد گرفت تا در بزنگاه های لازم انعطاف و واکنش به هنگام را از حود بروز دهید.

آموزش های نوین ما که همراه با بدنسازی است به چهار دسته زیر تقسیم میشود :

اول آموزش هنرهای رزمی:

اگر شما هم علاقمند به این نوع از آموزشها هستید ما به شما ترکیبی از بهترین و کاربردی ترین حرکات هنرهای رزمی آموزش را میدهیم.

این سبک در کشور های پیشرفته موسوم به mix martial art  است.

برای یادگیری این حرکات نیازی نیست که مانند بسیاری از سبکهای هنرهای رزمی درگیر یادگیری اسامی نامانوس و پیچیده ژاپنی ، کره ای یا چینی آن شوید.

این روند آموزشی مرحله به مرحله متناسب با توان جسمی شما و با کیفیت علمی و آکادمیک آموزش داده میشود.

Aminrazm

دوم آموزش دفاع شخصی :

در این نوع آموزش ما به شما یاد میدهیم که چگونه و با استفاده از ضربه هایی که امروز منع قانونی ندارد از دست مهاجم رهایی پیدا کرده و بتوانید از خود و خانواده خود بدون درگیری قانونی در مقابل مهاجم دفاع کنید.

با افتخار میگوییم اولین روش دفاع شخصی ارائه میدهیم که جنسیت و سن و توان جسمی در آن مهم نبوده و فقط اگر اصول ضربات و دفاع رعایت شود شما به راحتی میتوانید از خود دفاع کنید .

سوم آموزش سلاح های رزمی :

ما با استفاده از تجربه تمرینی و همچنین آموزش هایی که در نزد اساتید بنام که تعداد آن محدود است مفتخریم امروز چهار سلاح کاتانا، سای ، استاف و تونفا را آموزش دهیم و آخرین متدهای آموزشی در دنیا را به شما هنرآموزان محترم یاد بدهیم.

به جرات می توان گفت که تنها مروج روشی آموزشی در کشور عزیزمان هستیم که این آموزش را به صورت آکادمیک و با آخرین تغییرات خدمت شما هنرآموزان گرامی مورد آموزش قرار میدهیم.

آموزش حفاظت فردی :

که امروزه با وجود زورگیری های مختلف در سطح جامعه شما بایستی آمادگی خود را در قبال این گونه تهدیدات حفظ کرده و بتوانید در قبال این تهدیدات عکس العمل مناسب نشان دهید.

ما به شما آموزش میدهیم چگونه در این بحران با کمترین آسیب دیدگی و کنترل بر اعصاب و روانتان ، ضمن حفظ سلامت خود و خانواده، با کمترین میزان درگیری در مقابل سلاح مهاجم دفاع مناسب را اجرا کرده و از میدان درگیری به سلامت خارج شوید.

همانطور که گفتیم رسالت این روشها در آکادمی امین رزم کاربردی کردن هنرهای رزمی همراه با تقویت جسم و همچنین شادابی روحیه شما با هزینه مناسب و متناسب با زمان کاری شماست .

پس لازم است هر فرد در سطح جامعه این آموزش ها را ببیند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *